• Zakręcone Mikołajki w klasach 7

W dniu 6 grudnia z okazji Mikołajek uczniowie klas 7a i 7b wraz ze swoimi wychowawczyniami - p. Anną Kobusińską i p. Dorotą Raczkowską oraz pod opieką p. Agnieszki Gromady i p. Agaty Kijo, udali się do kręgielni. Czekało tam na nas 8 torów. Uczniowie, po podziale na grupy, rozegrali zacięte rozgrywki w kręgle, świetnie się przy tym bawiąc. Widać, że niektórzy przez cały rok systematycznie ćwiczyli grę w kręgle.

• Brązowe medalistki Mazowsza w badmintonie

W dniu 25 listopada w Ostrołęce odbyły wojewódzkie zawody sportowe w badmintonie. Był to ostatni etap zawodów rozgrywanych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ostatecznie drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Stegenka i Natalia Januszko zajęły wysokie III miejsce na osiem startujących zespołów. W związku z tak wysokim wynikiem, jest duża szansa na to, aby w przyszłym roku finał zawodów wojewódzkich w badmintonie zorganizowany był w naszej szkole.

• Ubieranie choinki

Zwyczaj ubierania choinki pojawił się w Polsce na początku XIX wieku. Przywieźli go ze sobą niemieccy protestanci w czasie zaborów. Choinka wyparła tradycję wieszania jemioły czy podłaźniczki oraz dekorowanie snopa zboża. Najpierw nowy zwyczaj był pielęgnowany przez szlachciców i mieszczan.
                                          Ubierani
                                      • Zwierzę nie jest rzeczą!

1 grudnia dla klas pierwszych i zerówek odbyło się spotkanie autorskie z panem Wojciechem Cesarzem. Łącznie z żoną napisali cykl książek, opartych na obserwacji ich prywatnych zwierząt- psa Wintera i kota Mariana (m. in. „Pamiętnik grzecznego psa”, „Zapiski wrednego kota”). Autor opowiedział o tym , jakie emocje odczuwają zwierzęta oraz jak te uczucia wyrażane są w mowie ciała. Poznaliśmy pochodzenie psa- aż trudno uwierzyć, że tak zróżnicowane rasy, od malutkiego chihuahua po ogromnego doga, od prawie łysego grzywacza chińskiego po chow-chow, pochodzą od wilka. Dowiedzieliśmy się, że psy mogą pracować, nie tylko leżakując na kanapie i podstawiając się do głaskania, ale również w psim zaprzęgu czy poszukując ludzi w zawalonych budynkach. I choć trudno w to uwierzyć, możliwa jest przyjaźń np. miedzy psem, kotem i myszą…

• Mikołajki w 0B

6 grudnia rano dzieci z grupy 0B wybrały się na seans filmowy do Hugonówki. Po powrocie ozdobiły własnoręcznie bombki, które zawisły na klasowej choince. W oczekiwaniu na upominki, dzieci wspólnie śpiewały i tańczyły dla Mikołaja. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego stołu.

• Zima w mieście 2024

Zachęcamy dzieci z klas I-V szkół podstawowych Gminy Konstancin-Jeziorna do uczestnictwa w akcji „ZIMA w szkole 2024 – Zima z Jedyneczką” w dniach: 15.01.2024 – 19.01.2024 w godzinach 8.00-17.00.

W programie m. in. basen, wyjazd do Hula Kula, Stacji Grawitacji, wyjście do kina, wycieczki, zajęcia sportowe, zajęcia artystyczne i inne.

• Mistrz alfabetu

W czwartek, 23 listopada 2023 roku odbył się w świetlicy szkolnej finał konkursu „Mistrz alfabetu”. Wzięło w nim udział 38 uczniów z klas drugich. Mieli oni w jak najkrótszym czasie uporządkować poprawnie w kolejności alfabetycznej dziesięć wyrazów.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Tomasz Bednarski

• Warsztaty komiksowe w klasie 2a

Pytanie czy komiksy się czyta czy ogląda nie stanowiło dla klasy 2a żadnego wyzwania. Uczniowie chętnie poznali historię tego medium, odkryli nowe gatunki i rodzaje komiksu, a także z zainteresowaniem czytali/oglądali różne albumy z całego świata. Dowiedzieli się, że komiks może poruszać różne tematy, także te poważne, z radością odkryli, że może też być lekturą szkolną. Nauczyli się przygotowywać własne ziny komiksowe metodą DIY na warsztatach prowadzonych przez Bartka Biedrzyckiego. Okazało się, że samodzielne składanie papierowych książeczek, wymyślanie historii i ubieranie ich w rysunki to wspaniała przygoda i świetna zabawa.

• Uwaga!

Dnia 30.11.2023 r. (czwartek), o godz. 17.00, w sali nr 24 (I piętro) odbędzie się zebranie rodziców dzieci zakwalifikowanych na zajęcia logopedyczne.
                                          W tym samym terminie i sali o godz. 17.45 odbędzie się zebranie rodziców dzieci zakwalifikowanych na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

Zapraszamy!
                                      • PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2024

Nasza szkoła bierze udział w plebiscycie "PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2024".

• TRAPER w Palmirach i na Starych Powązkach

25 listopada 2023 roku, wybraliśmy się na cmentarz wojenny w Palmirach. Najpierw mieliśmy warsztaty historyczne, prowadzone przez p. Marię Kamińską – miejscową przewodniczkę oraz p. Wojciecha Guszkowskiego naszego historyka i przewodnika. Oglądaliśmy filmy historyczne poświęcone tragedii Polaków, rozstrzelanych przez Niemców w Palmirach i okolicznych miejscowościach na terenie Puszczy Kampinoskiej w okresie II wojny światowej. Zwiedziliśmy wystawy w miejscowym muzeum, zapaliliśmy znicze. Uczciliśmy pamięć Bohaterów minutą ciszy oraz modlitwą (osoby wierzące).

Niedziela 12.05.2024

• 121 Pedagog / Pedagog specjalny